
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Length | 7 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.7018 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.005 % |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Supply Current | 12 mA |
| Max Supply Current | 10 µA |
| Output Format | HCMOS, TTL |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81390
Ext.Price$0.81390
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81390 | $0.81390 |
| 10 | $0.66941 | $6.69410 |
| 25 | $0.65690 | $16.42250 |
| 50 | $0.64462 | $32.23100 |
| 100 | $0.61384 | $61.38400 |
| 300 | $0.58450 | $175.35000 |
| 500 | $0.55656 | $278.28000 |
| 1000 | $0.53347 | $533.47000 |
| 3000 | $0.50763 | $1522.89000 |
| 5000 | $0.48303 | $2415.15000 |
